Yarışmanın Başvuru Süresi Neden Uzatıldı?

2018 Yılı Ankara Üniversitesi “Roman” ve “Öykü” Ödülü’nün başvuruları 15 Ağustos’a uzatıldı. Daha önce 31 Temmuz olarak açıklanan son teslim tarihi 15 Ağustos’a kadar uzatıldı. Uzatmayla ilgili üniversitede herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geçen yılki yarışmaya öğretim görevlilerinin KHK ile işten atılmasına neden olan Rektör Erkan İbiş’i protesto eden birçok yayın evi ve yazar katılmamıştı. Bu yılki yarışmaya başvuruların da bu nedenle az olduğu ve süre uzatımına da bu nedenle gidildiği gelen kulis bilgileri arasında. 2017 yarışmasının sonuçlarının açıklanmasında da gecikme yaşanmış, kazananlar ödül günü açıklanmıştı.

Türk edebiyatına yeni yapıt ve yazarların katılmasına katkı sağlamayı hedefleyen 5 bin TL ödüllü yarışma, Türkçenin zengin olanakları ile yazılmış yazınsal değeri yüksek metinlere ilgiyi artırmak, başarılı yapıtların okunmasını, tanıtılmasını, yazarların ve yayıncıların bu yönde özendirilmesini desteklemek ve Türk edebiyatına yeni yapıt ve yazarların katılmasına katkı sağlamak gibi amaçlarla düzenleniyor. .. Yarışmaya sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabiliyor.

Yarışmaya katılacak roman ve öykü kitaplarının ilk baskısının 2017 yılında yapılmış olması gerekiyor.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgiler ve yarışma yönergesi için TIKLAYIN

(yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 86 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı.Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

Be the first to comment

Leave a Reply

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com