fbpx

Ankara’da Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 11 Ocak’ta!

Ankara Ümitköy’de bulunan Deren A’mor Etkinlik ve Sanat Evi’nde yılın ilk atölye çalışması başlıyor.

Eğlenceli uygulamalarla yaratıcı yazmanın temellerinin atılacağı 2 saatlik atölye, tek günlük olarak 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 8-12 yaş grubunun katılımına açık olacak.

Yaratıcı Yazarlık Net sitesinin de editörlerinden olan eğitmen Şefika Onur Akatay ile kurgu, betimleme, karakter yaratma, zaman ve mekân oluşturma, diyalog yazımı, çarpıcı son yazım ile ilgili çalışmalar yapacak olan çocuklar, yaratıcı yazarlığın dünyasına ilk adımı atmış olacaklar. Bu çalışmanın sonrasında dileyenler açılacak olan üst seviyeye  devam edebilecek. 

Kontenjanla sınırlı olan atölyenin katılım ücreti 50 TL. Kayıt için 05326442540 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Adres: Mutlukent Mahallesi Binsesin Sitesi

1961. cadde No:22 Ümitköy Ankara

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!