fbpx

Attila İlhan Ödülleri’ne başvurular başladı

Bu yıl dördüncüsü verilecek Attila İlhan Edebiyat Ödülleri için başvurular başladı. Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları işbirliği ile düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi ise 15 Haziran 2019 mesai bitimi olarak açıklandı.

Şair ve yazar Attilâ İlhan’ın düşüncelerini ve anısını yaşatmak amacı ile düzenlenen ‘Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’ Attilâ İlhan’ın eserlerinde yansımaları bulunan ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserlerin desteklenmesi hedefiyle düzenleniyor. 2018 yılı içerisinde yayımlanmış eserlerin katılabileceği yarışmada, ‘Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü’ne hak kazanan şiir kitabı ve roman sahibi 7.500 TL; ‘Vakıf Özel Teşvik Ödülü’ne hak kazanan ilk şiir kitabı ve ilk roman sahibi ise 2.500 TL para ödülü sahibi olacak.

“Vakıf Özel teşvik Ödülü” gençleri ve kadın yazarları  özendirmek amacıyla 30 yaş altındaki erkekler ile yaş sınırlaması olmaksızın tüm kadın yazarların  ilk roman ve ilk şiir kitaplarına  veriliyor.

Başkanlığını Selim İleri’nin üstlendiği Roman Seçici Kurulu’nun üyeleri Mehmet Eroğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Seval Şahin ve aile adına Ali Cem İlhan.  Şiir Seçici Kurulu’nun Başkanı Metin Celal; üyeler A. Ali Ural, Haydar Ergülen, Adnan Özer ve aile adına Kerem Alışık.

Yarışma şartnamesine göre yarışmaya katılacak şair, yazar ya da yayınevlerinin, hangi kategoriden aday olunduğunu belirten imzalı bir yazı ile 10 nüsha kitaplarını, 15 Haziran Cumartesi günü akşamına kadar Attilâ İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nın Sıraselviler Caddesi, Billurcu sokak No 26 kat 2 Taksim, Beyoğlu- 34433 İstanbul adresine teslim etmeleri gerekiyor.

Seçici kurul değerlendirmesinin ardından kazanlar eserler kasım ayı içinde açıklanacak. (26 Mart 2019 – www.yaraticiyazarlik.net)

 

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!