fbpx

Cevdet Kudret Ödülü Bu Yıl Roman Türüne Verilecek

Cevdet Kudret’in anısını yaşatmak ve Türk edebiyatında onun ürün verdiği dallardaki çalışmaları değerlendirmek amacıyla ailesinin girişimi üzerine konulan Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri bu yıl roman türünde verilecek.

1 Eylül 2018 – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında yayımlanmış romanların aday olabileceği ödülün seçici kurulu Fatih Altuğ, Oğuz Demiralp, Handan İnci, Asuman Kafaoğlu Büke ve İbrahim Yıldırım’dan oluşacak. Ödülün sonucu Ekim ayında açıklanacak, ödül töreni 2019 TÜYAP Kitap Fuarı’nda yapılacak.

Ödüle katılacak romanların 31 Ağustos 2019 tarihine kadar 6 nüsha olarak, yazarın kısa özgeçmişi ve adaylık başvuru dilekçesiyle birlikte [email protected] adresine gönderilmesi gerekiyor.

Türk edebiyatına çok çeşitli türlerde eserler veren ve Türk edebiyatı tarihi kitapları ve araştırmalarıyla edebiyatımızın köklenmesine katkı sağlayan Cevdet Kudret adına verilen ödüller, yazarın eser verdiği Şiir, Roman, Öykü, Deneme-İnceleme-Araştırma ve Tiyatro dallarında olmak üzere beş dalda dönüşümlü olarak veriliyor. (www.yaraticiyazarlik.net/23 Nisan 2019)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!