fbpx

Galapera Yaratıcı Yazarlık Atölyesi 3 Ocak’ta

Galapera Kültür ve Sanat Derneği tarafından “düş gücü ve yaratıcılığın keşfi” amacıyla düzenlenen Galapera Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin yeni dönemi 3 Ocak’ta başlıyor.

3 Ocak’ta başlayacak ve 4 hafta sürecek atölye, 3-10-17 ve 24 Ocak tarihlerinde (Perşembe günleri) saat 19.30-21.30 saatleri arasında düzenlenecek. Toplam sekiz saat sürecek atölye çalışmasında yazma cesareti kazandırılırken, yazınsal metinde kurgu, karakter oluşturma, mekan, zaman, atmosfer, bakış açısı, betimleme öğeleri öğretilecek ve yaratıcı yazma çalışmaları yapılacak.

Uygulamalı atölye çalışması ile ilgili yapılan açıklamada, atölyenin yorum, bilgi ve paylaşım esaslı olacağı belirtilerek, atölyenin Derneğin Beyoğlu Tünel’deki salonunda yapılacağı ifade edildi.

Atölye ile ilgili bilgi almak, kayıt yaptırmak için [email protected] adresine mail atmak gerekiyor. (27 Aralık 2018/ www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!