fbpx

Haldun Taner Öykü Ödülünün Sonucu Açıklandı

Bu yıl 30. kez verilen Haldun Taner Öykü Ödülü’nün 2019 yılı kazananı “Bir Kırık Segâh” adlı öykü kitabıyla Kâmil Erdem oldu.

Milliyet Gazetesi tarafından düzenlenen 30. Haldun Taner Öykü Ödülü jürisi bugün toplandı. Karar toplantısı için bir araya gelen jüri üyeleri Kamil Erdem’i “Bir Kırık Segah” adlı kitabıyla ödüle değer buldu.

3 Nisan’da başvuruları sona eren yarışmada 2018 yılı içinde yayınlanmış hikaye kitapları değerlendirilmeye alındı.

Demet Taner, Doğan Hızlan, Metin Celal, Prof.Dr. Handan İnci, Nursel Duruel, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Ömür İklim Demir’den oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu Yılın Öykü Yazarı seçilen Kâmil Erdem, 20 bin liralık para ödülünün de sahibi oldu. Kâmil Erdem’i tebrik ediyoruz. (www.yaraticiyazarlik.net / 20.05.2019)

 

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!