fbpx

Homeros Kısa Öykü Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Bornova Belediyesi tarafından Türk Edebiyatı’na kısa öyküler kazandırmak amacıyla bu yıl 7. kez düzenlenen Homeros Kısa Öykü Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yarışmada 3 eser derece girdi, 2 eser de jüri özel ödülüne layık bulundu. Ayrıca  jürimiz tarafından yayınlanacak olan yarışma kitabında yayımlanmaya değer 12 eser belirlendi.

Yarışmanın birincisi Münevver İzgi oldu. Yarışmaya Eskişehir’den katılan İzgi’nin “Erikler Çiçek Açarken” isimli öyküsü ödüle değer görüldü. İkinci “Bay Çokbilmiş’in Deneylik Hafızası” öyküsüyle Manisa’dan Arzu Turgut Yaraç, üçüncü ise Ankara’dan “Huş Ağacı” isimli öyküsüyle yarışmaya katılan Mustafa Selman Çaltepe oldu.  Nurullah Özaltun ve Mehmet Edemen ise jüri özel ödülünün sahibi oldu.  Yarışma şartnamesine göre birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye ise 2 bin lira ödül verilecek. Ödül töreni 19 Ekim Cuma günü saat 14.30’da Bornova Kayadibi Köyü’nde olacak. (yaraticiyazarlik.net)

Yarışmanın sonuç listesi şu şekilde:

 

 

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!