fbpx

İllüstratörler için çocuk kitabı yazarlığı atölyesi

Bebek, çocuk, gençlik, ebeveyn ve öğretmen içeriklerinde uzman bir kuruluş olan çocuk içerikleri uzmanı ZNN Network illüstratörlere yönelik çocuk kitapları yazarlığı atölyeleri de düzenlemeye başlıyor. 

Illüstratörler Platformu işbirliğiyle gerçekleşecek atölyeler ilüstratörlere projelerini edebi ve metinsel olarak kurgulayabilme becerileri kazandırmayı hedefliyor. Yaratıcı yazarlık koçu Ekin Köker yönetiminde gerçekleşecek olan çalışmalarda çocuk edebiyatında yaratıcılığı tetikleme yolları, fikir yaratmak, çocuk edebiyatında pedagojik unsurlar gibi konuların yanı sıra çocuk edebiyatında iyi ve kötü örnekler incelenerek hikaye taslağı nasıl oluşturulur gibi sorulara yanıt aranacak. İlüstratörler böylelikle kendi kişisel yolculuklarına çıkarak hikaye anlatıcılığında iki ana unsurdan biri olan ilüstrasyonda geliştirdikleri becerileri kendi kişisel stillerini yansıtacak en uygun metinlerle harmanlamanın inceliklerini öğrenmiş olacak. Eğitim sonunda katılımcılar kitap yazım sürecine başlayarak uygulama atölyelerine devam edebilecekler.

ZNN Network Yeldeğirmeni ofisinde gerçekleşecek atölye 4 hafta sürecek. Katılım sınırlı sayıda olacak.

Atölyeye kayıt ve bilgi için 02163483778 numaralı telefondan ZNN Network ile irtibata geçebilirsiniz. (yaraticiyazarlik.net/16 Aralık 2019)

 

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!