fbpx

Kadınlara Özel Edebiyat Yarışması

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sadece kadınların katılabileceği 10 bin TL ödüllü edebiyat yarışması düzenliyor. Yarışmaya Anı, derleme, söyleşi, mektup ve öykü türlerinde eser gönderilebilecek.

“Bir Kadın Hikâyesi” başlıklı yarışmada birinciye 10 bin ikinciye 7500, üçüncüye 5 bin TL ödül verilecek. Mansiyon alan eserler ise 3 bin TL ile ödüllendirilecek. Yarışmaya son katılım tarihi 4 Ocak 2019.Türkiye’de kadın; güçlü kadınlar, ezilen kadınlar, örnek kadınlar, kahraman kadınlar, çileli kadınlar, başarılı kadınlar, kimsesiz kadınlar gibi konular çerçevesinde kurgu ya da aileden ve çevreden derlenen öykülerin katımının beklendiği yarışmayla toplumdaki kadın unsuruna dikkat çekmek amaçlanıyor. Bunun yanı sıra toplumda kadın duyarlılığını artırma, kadınların gerçek hayat hikâyelerinin derlenerek ortaya çıkmasını sağlama, kadınların unutulan ya da fark edilmeyen hikâyelerinin yazıya aktarılması, kadınlarımızın aileleri ve çevreleriyle iletişim kurabilmelerini sağlama, kadınlarımızın yazma becerilerini ortaya çıkarma gibi amaçlar güdülüyor.

Yarışma sonuçları 15 Şubat 2019 Cuma günü açıklanacak. Ödül kazanan yarışmacılar 08 Mart 2019 Cuma günü yapılacak ödül törenine davet edilecekler.

Şartname için TIKLAYIN

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!