fbpx

Kendi Çocuk Kitabınızı Yazın!

Yazar Jale Sancak tarafından Yengeç Sanatevi’nde çocuk edebiyatı yazarı olmak isteyenler için Çocuk Kitabı Yazma ve Masal Anlatıcılığı Atölyesi düzenleniyor. Çocuk edebiyatıyla ilgilenenler ve bu alanda kitap yazmak isteyenler için düzenlenen yazı atölyesi, katılımcılarına çocuk kitabı yazmanın tüm inceliklerini öğretmeyi hedefliyor.
Karakter yaratma, olay örgüsü, düş gücü, serüven öğeleriyle birlikte, hikâyenin gelişimi, anlatım biçimleri ve diğer teknik konuların çalışılacağı atölyede, katılımcılar, çocuklar için yazılan yapıtların özelliklerini de öğrenecek ve kendi çocuk öyküsü ya da romanlarını bu bilgilerin ışığı altında yazacaklar. Atölye bitiminde yayınevleri ile iletişim ve dosya sunumu üzerine bilgiler verilecek ve yazılanlara kitap olarak yayınlanması için yol gösterilecek.
Perşembe günleri 14.00-16.30 saatleri arasında Yengeç Sanatevi’nde yapılacak atölye 6 hafta sürecek. İlk çalışma 25 Nisan Perşembe günü yapılacak.
Atölyeye kayıt ve bilgi için iletişim tel: 05334281479 Yengeç Sanatevi, Kadıköy Bahariye.
Atölye Planı Şu Şekilde
1.hafta Çocuk kitabının özellikleri, çocuk kitabı yazmanın temel kuralları, yaratıcılık ve düş gücü
2.Hafta Tema seçimi, karakter yaratma, serüven, olay örgüsü belirleme. Anlatım teknikleri.
3.Hafta Yaratılan karakter ve serüvenler üzerinde çalışma, hikâyeyi geliştirme , değerlendirme.
4.Hafta Hikayenin dramatik akışı,kahramanın yolculuğu, okuma değerlendirme.
5.Hafta Hikayenin dramatik akışı, okuma değerlendirme.
6.Hafta Hikayelerin sonuçlandırılması. Hikaye ve illüstrasyon ilişkisi. Yayın evleri ile iletişim ve dosya sunumu üzerine bilgiler. (www.yaraticiyazarlik.net/ 22 Nisan 2019)
Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!