fbpx

Muzaffer İzgü Ödülü Afşar Çelik’in

Bilgi Yayınevi tarafından düzenlenen 2. Muzaffer İzgü Gülmece Öykü Yarışması’nın sonuçları açıklandı.

Bilgi Yayınevi tarafından yapılan açıklamaya göre yarışmaya en az üç öyküden oluşan dosyalarıyla 130 yazar katıldı. 130 yazardan gelen konu sınırlaması olmayan öyküler Müjdat Gezen başkanlığındaki Kandemir Konduk, Ayla Kutlu, Biray Üstüner ve Yunus Bekir Yurdakul’dan oluşan seçici kurul tarafından  gülmece alanında yazılmış olmasına ve Muzaffer İzgü çizgisine uygunluğuna bakılarak değerlendirdi.

Yayınevinden yapılan açıklamayan göre seçici kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 3 bin liralık birincilik ödülüne daha önce Tuna’nın Türk’ü Tuna’nın Türküsü adlı kitabı yayınlanan eczacı şair yazar Afşar Çelik değer görüldü.  Bilgi Yayınevi yaptığı açıklamada “Emek veren, yarışmaya katılan herkese tek tek teşekkür ediyoruz.” denildi.

Yarışmanın duyurusunda şu bilgilere yer verilmişti:”Muzaffer İzgü, geçmişte Nasreddin Hoca’ya, Keloğlan’a kadar uzanan mizah geleneğimizin edebiyatımızdaki devamı niteliğinde olan Aziz NesinRıfat Ilgaz çizgisinin son temsilcisiydi. Şimdi ikincisini düzenlediğimiz bu yarışmayla hem bu alanda yeni eserlerin ortaya çıkmasını, hem de bu çizgiyi devam ettirecek yeni yazarların kazanılmasını amaçlıyoruz. ” (www.yaraticiyazarlik.net/01 Aralık 2018)

 

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!