fbpx

Nilüfer Öykü Ödülleri Verildi

Nilüfer Belediyesi 2018 Yılın Yazarı Sevgi Soysal etkinlikleri sona erdi. Etkinliklerin kapanışında, öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yılın Yazarı Öykü Ödülü ‘Ağıt’ isimli öyküsüyle Başak Baysallı’nın oldu.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği, ‘Hayatın Emekçisi Sevgi Soysal Sempozyumu’nda, yazarın hayatı tüm yönleriyle ele alındı. Nazım Hikmet Kültürevi’nde iki gün süren sempozyumda farklı disiplinlerden çok sayıda sanatçı, yazar ve akademisyen yer aldı. Sempozyumun kapanışına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Sevgi Soysal’ın kızı Funda Soysal ve çok sayıda edebiyat tutkunu da katıldı.

ÖYKÜ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Sempozyumun ardından edebiyatçı yazar Burhan Sönmez kapanış konuşması yaptı. Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Yılın Yazarı Öykü Ödülü’nü ‘Ağıt’ isimli öyküsüyle Başak Baysallı aldı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Sevgi Soysal’ın kızı Funda Soysal, Baysallı’nın ödülünü, kendisi katılamadığı için annesi Semra Hasköse ve babası Necdet Hasköse’ye verdi.

Yarışmada, öyküleri mansiyona değer görülen Ayla Şenel, Beyza Nur Kaya, Güler Kalem ve Gencay Çubuk da ödüllerini törende aldı. Gecede, ödül seçkisinde öyküleri yayımlanan katılımcılara ve seçici kurul üyelerine de plaketle teşekkür edildi. (18 Aralık 2018/www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!