fbpx

Nişantaşı’ndan Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde Yaratıcı Yazarlık Sertifika Programı açılacak. Atölyeyi yaratıcı yazarlık konusunda akademik çalışmalar yapan Türkiye’deki ender akademisyenlerden biri olan Prof. Dr. Yavuz Demir yürütecek.

Yazmak İçin Sihirli Sözcüğü Biliyor Musunuz?” mottosuyla hazırlanan Nişantaşı Üniversitesi SEM Yaratıcı Yazarlık Sertifika Programı roman ve hikâye yazımına odaklanacak. 16 Şubat’ta başlayacak olan atölye çalışması toplam 10 hafta sürecek. Her hafta cumartesi günler 11.00-14.30 saatleri arasında üniversitenin Osmanbey Kampüsü’nde düzenlenecek atölyede katılımcılara yaratma cesareti aşılamanın yanı sıra hikayelerini yazmaları için fırsat tanınacak.

YAZMAYA AÇILAN KAPI

Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Yaratıcı Yazarlık Sertifika Programı ile ilgili sitemize gönderilen bilgi notunda şu iadelere yer verildi:

Yazının Önünde’ bir kapı görevlisi durmaktadır.

İçeri girmek mi istiyorsunuz?

Uzun yıllar beklemenizin ardından, ‘Burada hiç kimse girme izni alamazdı, çünkü bu kapı sana ayrılmıştı. Şimdi gidiyorum ve onu kapatıyorum….’ diyebilir kapı görevlisi!

Oysa; ‘Ben hikayeciyim diye sizden ayrı şeyler düşünecek değilim.’, diyen sese kulak verin!

Sihirli sözcüğü bularak size ayrılmış kapıdan Yazının Önünde daha fazla beklemeden içeri girin….

Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Prof. Dr. Yavuz Demir’in yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan atölye çalışması ile sizlere bu fırsatı sunuyor.”

Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak Yaratıcı Yazarlık Sertifika Programı için sem.nisantası.at.edu.tr adresinden ve 530 340 73 87 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

(10 Ocak 2019 / www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!