fbpx

“Öbürkü”ne ödül

Ümit Kaftancıoğlu 2019 yılı Öykü Ödülleri açıklandı. Birinciliği “Öbürkü” adlı öyküsüyle Metin Turan kazandı.

11 Nisan 1980’de öldürülen TRT İstanbul Radyosu Prodüktörü, Gazeteci Yazar Ümit Kaftancıoğlu adına Yalın Ses Yayınları tarafından bu yıl 15. kez düzenlenen öykü yarışması sonuçlandı. Adnan Özyalçıner, Osman Şahin, Mehmet Güler, Öner Yağcı, Zeynep Aliye, Feyza Akbulut Öner, Hakan Cucunel ve Öztürk Tatar’dan oluşan seçici kurulun yaklaşık 3 aylık okumaları sonucunda dereceye giren ilk 10 öykü belirlendi.

Seçiçi kurul Birincilik ödülünü “Öbürkü” adlı öyküsü ile Metin Turan’a verdi. İkincilik “Yel Koğan” adlı öyküsü ile Uğur Deveci’ye, Üçüncülük ise “Yaz Kızım” adlı öyküsü ile Metin Çengel’e gitti.

Mansiyonlar ise, “Kara Koyun” adlı öyküsü ile İdris Erdoğdu, “Kendi Acısına Katlanamayan Aşkın Gölgesi” adlı öyküsü ile Sencer Başat, “Gölün Suyu” adlı öyküsü ile Ayten Çelebi, “Galeride” adlı öyküsü ile Ayten Özkan, “İmamın Erikleri” adlı öyküsü ile Onur Akbaba, “Bir Mendil Niye Kanar” adlı öyküsü ile Baran Arslan ve “Kümes” adlı öykü ile Aslıhan Kocabal’a verildi.

2019 Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri ve Anma Etkinliği 13 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 19.00’da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak.  (26 Mart 2019 – www.yaraticiyazarlik.net)

 

 

 

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!