fbpx

Sennur Sezer Ödülleri’ne Başvurular Başladı

2015 yılının Ekim ayında aramızdan ayrılan Sennur Sezer’in anısı ve mücadelesini yaşatmak için Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından düzenlenen ‘Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir ve Öykü Ödülleri’ne başvuru süresi başladı. Başvurular 15 Mart 2019’a kadar alınacak.

İKİ DALDA BİRER ÖDÜL VERİLECEK

Gıda-İş Sendikası ve Manos Kitap tarafından düzenlenen yarışmanın, “Birlikte yaşadığımız topraklarda ‘Sabah sokakları saran ekmek kokusunun mayalanışındaki uykusuzluk payı’nı yazmak, emeğin tarihine yeni kaynaklar sunmak ve şairin anısını yaşatmak amacıyla” düzenlendiği açıklanırken, yarışmanın şiir jürisisinde Şükrü Erbaş, Orhan Alkaya, Nalan Çelik, Gülce Başer ve C. Hakkı Zariç yer alıyor. Öykü jürisinde ise Adnan Özyalçıner, Ayşegül Tözeren, Jaklin Çelik, Sibel Öz ve Ahmet Tulgar yer alıyor.

Yarışmaya kitap olarak yayınlanmamış ve ödül almamış eserlerle başvurulacak. Dergilerde yayınlanan eserlerle başvuru yapılabilinecek. Şiir ve öykü dalında birer ödül verilecek, kazanan dosyalar Manos Kitap tarafından yayımlanarak kitaplaştırılacak. Jüri gerek görmesi durumunda “Jüri Özel Ödülü” verebilecek. Yarışma için ‘[email protected]’ adresinden detaylı bilgi alınabilecek.

SONUÇLAR 4 MAYIS’TA AÇIKLANACAK

Ödüle katılmak için başvurmak isteyenler eserlerini Gıda İş Sendikası Genel Merkezi, Merkez Mah. Marmara Cad. Çakıcı Apt. No: 9 D. 59 Avcılar/ İstanbul adresine son başvuru tarihine kadar göndermeleri gerekiyor. Ödül sonuçları 4 Mayıs 2019 tarihinde açıklanacak ve ödüller Sennur Sezer’in doğum günü olan 12 Haziran 2019 tarihinde yapılacak törenle sahiplerine verilecek.  (www.yaraticiyazarlik.net / 15 Aralık 2018)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!