fbpx

Uygulamalı Öykü Yazarlığı Atölyesi 6 Ocak’ta

Türk öykücülüğünün güçlü kalemlerinden Cemil Kavukçu ve Fadime Uslu tarafından yürütülen Uygulamalı Öykü Yazarlığı Atölyesi’nin yeni dönemi 6 Ocak Pazar günü başlıyor.

Ankara’da düzenlenecek “Uygulamalı Öykü Yazarlığı Atölyesi” toplam 8 hafta sürecek. Cemil Kavukçu ile Fadime Uslu tarafından birlikte yürütülecek olan atölye, öyküye kapı aralayan, yazının uzun yolculuğunu sürdürmek isteyenlere eşlik ve rehberlik etmeyi hedefliyor.

Yazılan öykülerin detaylı biçimde incelenip değerlendirileceği toplam 24 saatlik atölyede amaç, katılımcıların yazma isteğini sürekli kılmak.

6 Ocak Pazar gününde itibaren sekiz hafta boyunca 11: 00-14: 00 saatleri arasında Selanik Caddesi’ndeki Route Kafe’de düzenlenecek atölyenin 24 Şubat’ta sona ermesi planlanıyor.

Atölye için ön bilgi 0(506)5344786 numaralı telefonla, başvuru, detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] adresinden irtibata geçilebilir.(3 Ocak 2018 / www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!