fbpx

Yaratıcı Yazarlık Festivali Başladı

Doğa Koleji tarafından düzenlenen Yaratıcı Yazarlık Festivali’nin üçüncüsü 1 Mayıs 2018 ’de başladı . Festival 4 Mayıs’a kadar sürecek. Türkiye’nin ilk “ Yaratıcı Yazarlık ” festivali olan etkinlikte bu yıl üçüncü kez yazarlar ve yayınevleri Doğa Koleji öğrencileriyle buluşuyor.

Doğa Koleji tarafından düzenlenen Yaratıcı Yazarlık Festivali , 1 – 4 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Doğa Koleji öğrencilerinden oluşan bini aşkın grup, 20 yazar, yayınevi yöneticileri ve 100 Türkçe öğretmeni ile gelenekselleşen festivalin açılışı 1 Mayıs akşamı yapılacak.

Festivalin bu yılki onur konuğu Gülten Dayıoğlu. 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde Doğa Kolleji öğrencileri Türkiye’nin ünlü yazarlarından yaratıcı yazarlık üzerine eğitimler alacak. Günde altı ders saati yapılacak olan eğitimlerin ardından “Doğa Koleji Kitap Fuarı”nın açılışı gerçekleştirilecek.

Doğa Koleji Yaratıcı Yazarlık festivali 4 Mayıs’ta Resmî Sertifika Töreni ile sona erecek. Sertifika töreninde ünlü yazarlar öğrencilere başarı sertifikalarını takdim edecek.

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!