fbpx

Yarışmanın Başvuru Süresi Neden Uzatıldı?

2018   Yılı   Ankara   Üniversitesi  “ Roman ”  ve  “ Öykü ” Ödülü’nün  başvuruları   15  Ağustos’a  uzatıldı  Daha   önce   31   Temmuz   olarak   açıklanan   son   teslim   tarihi   15  Ağustos’a  kadar   uzatıldı  Uzatmayla   ilgili   üniversitede   herhangi   bir   açıklama   yapılmadı .

 Geçen   yılki   yarışmaya  öğretim görevlilerinin KHK ile işten atılmasına neden olan Rektör Erkan İbiş’i protesto eden birçok yayın evi  ve  yazar katılmamıştı. Bu  yılki   yarışmaya  başvuruların da bu nedenle az olduğu  ve  süre uzatımına da bu nedenle gidildiği gelen kulis bilgileri arasında. 2017 yarışmasının sonuçlarının açıklanmasında da gecikme yaşanmış, kazananlar ödül günü açıklanmıştı.

Türk edebiyatına yeni yapıt ve yazarların katılmasına katkı sağlamayı hedefleyen 5 bin TL ödüllü yarışma, Türkçenin zengin olanakları ile yazılmış yazınsal değeri yüksek metinlere ilgiyi artırmak, başarılı yapıtların okunmasını, tanıtılmasını, yazarların ve yayıncıların bu yönde özendirilmesini desteklemek ve Türk edebiyatına yeni yapıt ve yazarların katılmasına katkı sağlamak gibi amaçlarla düzenleniyor. .. Yarışmaya sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabiliyor.

Yarışmaya katılacak  roman  ve  öykü  kitaplarının ilk baskısının 2017 yılında yapılmış olması gerekiyor.

Yarışmayla  ilgili  detaylı bilgiler ve yarışma yönergesi için TIKLAYIN

(yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!