fbpx

Yarışmaya 1304 Öykü Başvurdu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından başvurunun olduğu kadınların gözüyle yaşanmış, kadın hikâyelerinin kaleme alındığı öykü yarışmasında 1304 eser yarışacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Türkiye’deki kadın sorununa dikkat çekmek, kadınların yaşadığı sorunlara karşı toplumda duyarlılığı arttırmak, kadınların yaşadığı gerçek hikâyelerin geniş kesimler tarafından duyurulmasını sağlamak ile kadınların aileleri ve çevreleri ile daha güçlü bir iletişim kurmasının yolunu açmak amacıyla düzenlediği “Bir Kadın Hikâyesi” Öykü Yarışmasına Türkiye’nin  dört bir yanından katılım oldu.

Yarışma şartnamesini dikkate alarak eserlerini Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderen 1304 kadın yazarın eseri, Büyükşehir Belediyesince kurulan komisyon tarafından farklı kategorilerde titizlikle değerlendirilip incelenecek. Yapılacak olan değerlendirme ve incelemenin ardından birincilik ödülü olarak 10.000,00 TL, ikincilik ödülü 7.500,00 TL, üçüncülük ödülü 5.000,00 TL, ve 3.000,00 TL de Mansiyon ödülü verilecek. Ayrıca, yine değerlendirme sonucunda yayınlanmaya değer bulunan eserler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından basılacak olan “Bir Kadın Hikâyesi: Yaşanmış Kadın Öyküleri Seçkisi”nde yer alacak.

Bu kapsamda yapılacak inceleme ile ilgili bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Behçet Atlı önderliğinde Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, üniversiteden 2 akademisyen, Edebiyat öğretmeni ve Büyükşehir Belediyesi şube müdürleri ile personeli yer aldı. Toplantıda, yarışma detayları ve eserlerin değerlendirilip incelenmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. (16 Ocak 2018 / www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!