fbpx

Yarışmaya Başvurular Devam Ediyor

Bilgi Yayınevi tarafından, 2017 yılında yaşamını yitiren ünlü yazarımız Muzaffer İzgü anısına düzenlenen 2019 Muzaffer İzgü Çocuk Öyküleri yarışmasının başvuruları devam ediyor. Yarışmaya son katılım 30 Ağustos 2019.

Yayınevinden yapılan açıklamada “Çocuk okuru olmayan toplumun, yetişkin okuru da olmaz.” Bu sözüyle çocuk edebiyatına verdiği önemi özetleyen Muzaffer İzgü, yüzü aşkın çocuk kitabıyla üç kuşağın “yazar dede”si oldu. Okumaya ilk kez onun kitabıyla başlayan birinin çocuklarının ve torunlarının da yine bir Muzaffer İzgü kitabıyla okumaya başladığına, okumayı sevdiğine tanık olduk.

Çocuk edebiyatına eserleriyle verdiği katkılar yanında, her fırsatta çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının önemini vurgulayan değerli yazarımız Muzaffer İzgü’nün adına düzenlediğimiz yarışmayı bu yıl Çocuk Öyküleri dalında düzenlemeye karar verdik.

Yarışmaya en az üç öyküden oluşan bir öykü dosyasıyla katılabilir. Öykülerde konu kısıtlaması olmamakla birlikte seçici kurul tarafından yarışma için gönderilen eserlerin çocuk öyküsü alanında yazılmış olmasına ve Muzaffer İzgü çizgisine uygunluğuna bakılacak. Yarışmaya gönderilecek öykülerin daha önce bir yarışmaya katılmamış, basılı veya dijital ortamda yayımlanmamış olması gerekiyor. Yarışma sonucunda Birinci olacak dosyanın yayın hakkı Bilgi Yayınevi’ne ait olacak.

Dosyalar, 30 Ağustos 2019 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine gönderilecek. Yarışmanın sonuçları 30 Kasım 2019’da açıklanacak. Yarışmanın birincisine üçbin TL ödül verilecek. (31 Mart 2018/ www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!