fbpx

Hakan Bıçakcı ile Edebiyat Atölyesi 1 Mart’ta

Hakan Bıçakcı ile Edebiyat Atölyesi 1 Mart’ta Akademi Jurnal’de başlıyor. Roman yazmak isteyenlere ve edebiyatseverlere yönelik olan sekiz haftalık atölyenin kontenjanı 10 kişi ile sınırlı tutulacak.

Atölye katılımcıları, öykü ve roman yazarı Hakan Bıçakcı ile 8 hafta süreyle çalışma yapma imkanına kavuşacaklar.  Atölyede anlatının temel ilkeleri, klasik, modern, post modern, fantastik, gotik ve bilimkurgu roman türlerinin yazım teknikleri ve sinemanın kurgu biçimlerini öğrenirken, mitoloji, edebiyat, sinema tarihi üzerine konuşacak, düşünecek, birlikte yazı çalışmaları yapacaklar. Atölyeye başvuru için [email protected] adresine mail atmak gerekiyor. Hakan Bıçakcı ile Edebiyat Atölyesi 1 Mart Perşembe günü saat  19.30’da Asmalımescit Ensiz Sk. No:4 Beyoğlu adresinde başlayacak. Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgi için 05356175071 numaralı telefonu arayabilirsiniz. (yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!