fbpx

Ümraniye’ye Son Başvuru 11 Ocak

Ümraniye Belediyesi Geleneksel 15. Hikaye Yarışması’na son katılım tarihi yaklaşıyor. Konusu “Serbest” olarak belirlenen yarışmaya son katılım tarihi 11 Ocak 2019.

Alim Kahraman, Cemal Şakar, Ömer Lekesiz, Sibel Eraslan ve Özcan Ünlü gibi hikayeci ve yazarların yanı sıra İstanbul Ünv. Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Durali Yılmaz, Fatih Sultan M. Vakıf Ünv. Edebiyat Fak. Dekanı Prof. Dr. Fatih Andı ve Fatih Sultan M. Vakıf Ünv. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Akay gibi akademisyenlerin de yer aldığı yarışma jürisinin belirleyeceği ödüller 25 Şubat 2019’da ilan edilecek.

Yarışmanın birincisine 10.000 TL, ikincisine 7.500 TL üçüncüye ise 5.000 TL ödül verilecek. Yarışmanın mansiyon ödülü ise 2.500 TL.

Yarışmaya geçmiş yıllarda Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı hikaye yarışmalarında birincilik ödülü alan kişiler katılamayacak. Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekiyor.  En çok 2 hikaye ile katılmanın mümkün olduğu yarışmada, hikayeler on bin kelimeyi geçmemelidir. Başvuru yalnızca internet üzerinden www.umraniye.bel.tr adresinden yapılabiliyor.

Yarışma hakkında Bilgi almak ve Başvuru yapmak için Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile irtibata geçilebilir. (0216 4435600 / 1184-1137, [email protected]) (30 Aralık 2018 / www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!