fbpx

Yazarlık Okulu artık Türkiye’de.

Yurtdışında örneklerini çokça gördüğümüz yazarlık okulu artık Türkiye’de. İstanbul Beykoz Üniversitesi “Yazmanın İncelikleri”nin öğretileceği Yazarlık Okulu’nda, ünlü kalem ustaları Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliği ile Prof. Dr. Nüket Güz, Doç. Dr. Pınar Seden Meral ve Yrd. Doç Dr. Levent Yılmazok’un danışmanlığında çok önemli bir projeye imza atıyor.

Ünlü yazarlar Ahmet Ümit, Yekta Kopan, İnci Aral, Müge İplikçi, Tuna Kiremitçi ve Mario Levi’nin, Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliğinde vereceği eğitimlerle katılımcılar roman ve öykü yazmanın inceliklerini işin ustalarından öğrenecekler.

Modern kurmacanın temel unsurlarının anlatılacağı eğitimde, polisiye romanı Ahmet Ümit, öykü yazmayı Yekta Kopan, romanda zaman kavramını Mario Levi, roman kurgusunu İnci Aral, şiir ve şarkı sözü ilişkisini Tuna Kiremitçi anlatacak. Her hafta sürpriz konukların da katılacağı eğitimler Beykoz Üniversitesi kampüsünde yapılacak. Böylece ilk defa böylesine zengin bir eğitmen kadrosuna sahip yazarlık eğitimi üniversite çatısında yazarların katılımıyla verilmeye başlanacak.

Ayrıca Prof. Dr. Uğur Batı “Yaratıcılığın Biyolojik Saati”, Prof. Dr. Nüket Güz “Göstergebilim ve Roman” ve Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmazok “Bir Yazınsal Yapıt Olarak Senaryo” başlıklı seminerlerle eğitime katkı sağlarken, Doğan Kitap Genel Yayın Yönetmeni Cem Erciyes ve Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Can Öz de katılımcılarla buluşacaklar. Katılımcılar Gülşah Elikbank ve Sedat Demir’in yöneticiliğinde verilecek eğitimlerle roman/öykü yazmanın inceliklerini işin ustalarından öğrenecekler.

Detaylı bilgi ve başvuru için: http://www.beykozgelisim.com/programlar/yazmanin-incelikleri/

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!