fbpx

Öykü yazarlarına yeni bir ortam

Edebiyat dünyasıyla ilgili haberleri, edebiyatseverlerle buluşturan Türkiye’nin en büyük edebiyat portallarından biri olan edebiyathaber.net sitesi, haber dışında genç yazarların öykülerinin de yayınlama kararı aldı.

Siteden yapılan açıklamada, genç öykücülerin eserlerini yayınlamaktaki amacın, “genç öykü yazarlarının, öyküyle kurdukları ilişkinin dönüşmesine katkıda bulunmak ve seslerinin daha fazla okura erişmesini sağlamak” olduğu kaydedildi.

Sitede yayınlanacak öyküleri, öykü yazarı Aysun Kara’nın seçeceği açıklanırken, yedi gün içinde, gönderilen öykünün yayımlanıp yayımlanmayacağına ilişkin olarak yazara bilgi verileceği duyuruldu. Sitede yayınlanmak üzere gönderilecek öykülerin daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması şartı aranıyor. Edebiyat Haber, sınırlı sayıda öyküye yer vereceğini bu nedenle de her yazarın bir öyküsünü gönderebileceği açıkladı. Öykülerinizi word dosyası olarak [email protected] adresine gönderebilirsiniz. (yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!