fbpx

Nilüfer Belediyesi’nden Ödüllü Oyun Yazma Yarışması

Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu ile Mitos Boyut Yayınları Sahne Eseri Yazma Yarışması düzenliyor.

Son katılım tarihi 3 Mayıs 2019 olan yarışmanın sonuçları 2019 Ekim ayında açıklanacak. Yarışmada birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 8 bin TL, üçüncülük ödülü 6 bin TL olarak belirlenirken Nilüfer Belediyesi Özel Ödülü ise 10 bin TL olarak açıklandı.

Yarışmanın organizasyonu ve başvuru sürecinin sorumluluğunu üstlenen Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından yapılan açıklamada, yarışmanın amacının ülkemizin tiyatro birikiminden beslenerek kendine özgü bir yapı ve dil üreten yerli tiyatro oyunu repertuvarımızı zenginleştirmek ve edebiyatçıları, şairleri tiyatro oyunları yazmaya özendirmek olduğu belirtildi.

KONU SERBEST

Yarışma duyurusunda yarışmanın 2019 yılı içerisinde sonuçlanacağı ifade edilerek yarışmanın daha önce “herhangi bir oyunu” kurum tiyatroları, ödenekli tiyatrolar ya da Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen tiyatrolarda sahnelenmeyen yazarlara açık olduğu vurgulandı. Konu kısıtlaması olmayan yarışmaya gönderilecek oyunların Türkçe olarak minimum 50 bin vuruş yazılmış ve özgün olması gerekiyor.

Yarışmaya katılım için Nilüfer Belediyesi’nin internet sitesinden başvuru formu indirilerek doldurulduktan sonra

Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’nde bulunan Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü‘ne postayla gönderilmesi gerekiyor. Dereceye giren eserler Mitos Boyut Yayınları tarafından basılacak. Basılan eserden yazarlara 50 kopya verilecek.

Yarışma şartnamesi için TIKLAYIN

(www.yaraticiyazarlik.net / 30 Kasım 2018)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!