fbpx

Kurs Çıkışı Kitap Yazdı

Yaratıcı Yazarlık Kursu’na giden Zeynep Ekinci, kurs çıkışı gördüğü kirpinin öyküsünü yazıp resimledi. Ekinci’nin öyküsü kitap haline geldi.

Fox TV’de sabahları yayınlanan Çalar Saat isimli programı hazırlayıp sunan İsmail Küçükkaya’nın Instagram hesabından paylaştığı 9 yaşındaki Zeynep Ekinci ve kitabı ilgi odağı haline geldi. Bahçemizdeki Kirpi adlı kitabın yazarı Zeynep Ekinci ile buluşan Küçükkaya, o anları takipçileriyle de paylaştı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA PAYLAŞTI

Küçükkaya mesajında şunları yazdı: “Zeynep (Ekinci) öykü yazma kursuna gidiyor. Kurstan çıkışta bir gün kirpi ile karşılaşıyor. Ve aklına o kirpinin öyküsünü yazmak geliyor. Başlıyor yazmaya.. Bir yandan da o kirpinin resmini çiziyor. Sonra başka resimler… Ve bu kitap çıkıyor. İlk sayfasına da ‘maviye, İsmail abiye’ diye yazıyor ve imzalıyor. Dün buluştuk. Kardeşi Namık, babası, dedesi… Tüm bunları kim organize etti diye sorarsanız elbette annesi. Gizli kahraman Çalar Saat annesi. Hepsini sevgiyle selamlıyorum.
Çocuklarımız kitap okusun.
Çocuklarımız resim yapsın.
Çocuklarımız müzik ve spor yapsın.
ÇOCUKLARIMIZ HAYAL KURSUNLAR.” (www.yaraticiyazarlik.net / 16 Aralık 2018)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!