fbpx

Kuşadası’nda Yaratıcı Yazarlık Atölyesi

Türkiye’de yaratıcı yazarlık atölyelerinin kurulmasına öncülük eden isimlerden olan Aydın Şimşek, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yaratıcı yazarlık atölyesi düzenliyor.

23, 24 ve 25 Ocak 2019’da düzenlenecek atölyeye KUAKMER evsahipliği yapacak. Aydın Şimşek Yönetimindeki Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nde Yazma Nedensellikleri, Metnin Oluşturulması, Dil ve Anlatımın Oluşturulması, Yazarlara ve Yapıtlara Okumalar, Yaratıcı ve Deneysel Yazma, Öyküde Karakter Yaratma, Öyküde Mekanın İşlevi, Estetik Bakımdan Metnin Kurulması ve Kısa Öykü Yazma Süreçleri konuları ele alınacak.

ve tölyeye kayıt için KUAKMER Kuşadası F. Özel Arabul Kültür Merkezi ve Müzesi ile  0 256 614 55 05 ve 0 505 422 86 96 numaralı telefonlarla [email protected] mail adresinden iletişime geçilebilir. (24 Aralık 2018 / yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!