fbpx

Şehirde edebiyat yazı atölyesi kayıtları başlıyor

Galapera Sanat’ın gelenekselleşen “Şehirde Edebiyat ve Yazı Yolculuğu” temalı yazı atölyesi 13 Nisan Cumartesi başlayacak.
7 hafta süreyle her cumartesi İstanbul’un farklı tarihi mekânlarında, şehrin farklı renkleri ve dokusu içinde bir edebiyat ve yazı yolculuğuna çıkacak olan katılımcılar, öykü tekniklerini, kurgu ve karakter yaratmayı öğrenecekler ve öyküler yazacaklar. Yazılan öyküler eğitmen tarafından okunup değerlendirilecek ve yayımlanabilmelerine katkı sağlanacak.
Yazı çalışmalarının yapılacağı, tarih ve kültür turu niteliği de taşıyan atölyenin duraklarıysa Perapalas oteli, Tarihi Boğaz Vapuru, Aynalıkavak Kasrı, Ulah Sarayı, Galata Evi, Caferağa Medresesi, Kız Kulesi ve Zeyrekhane olacak.
Atölye cumartesi günleri saat 14-16.30 saatleri arasında yapılacak.
Atölye ile ilgili detaylı bilgi için [email protected] adresine yazabilirsiniz. (30 Mart 2019/www.yaraticiyazarlik.net)

Yaratıcı Yazarlık 154 Adet Yazı
Yaratıcı Yazarlık, esasında birçok kişinin kafasındaki yazar imajının kendisidir. Yani kurguladığı veya gerçeğe dayalı bir konuyu kurgulayarak roman, hikaye vb. edebi türde ifade etmen uğraşı. Yaratıcı yazarlar sıklıkla “tıkanma” veya “kısırlaşma” denilen dönemlere girerler. Yazarken zorluk yaşarlar. Bu zamanlarda onlara yol gösterecek teknikler, moral verecek alıntılar ve fikir verecek yerli veya yabancı yazarların deneyimleri bu sitede Türkçe olarak yer alacak.

İlk Yorumu Sen Yap!

Yorum Yap!